Spotkanie z Pawłem Zuchniewiczem w dniu 17 kwietnia 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

zuchniewicz1male
2 kwietnia minęła 10 rocznica śmierci Jana Pawła II. Aby uczcić tę rocznicę zorganizowaliśmy spotkanie z Pawłem Zuchniewiczem. Jest on dziennikarzem, autorem książek, dźwiękowych reportaży i słuchowisk poświęconych Papieżowi Janowi Pawłowi II.

 

 

Nasz gość w ciekawy sposób przybliżył młodzieży przesłania Papieża szczególnie właśnie te kierowane do młodych ludzi. Papież mówił i swoim życiem dawał przykład, że warto być wiernym przyjacielem. Być prawdziwym przyjacielem - to wymaga wysiłku, ale ten trud trzeba podejmować. Przestrzegał przed pustymi obietnicami. Jezus nie obiecywał, że będzie łatwo. Będzie trudno. Ale Papież mówił „Nie lękajcie się”, podejmujcie wyzwania. Jan Paweł II zawsze był blisko ludzi i tego też uczył młodych. Jeśli się izolujemy to tworzy się postawa, że tylko ja jestem ważny. Największym wrogiem miłości nie jest nienawiść, ale egoizm. Paweł Zuchniewicz przybliżył także młodzieży zachowania Papieża w przełomowych momentach Jego życia. Nasz gość swoje wypowiedzi wzbogacał fragmentami przemówień Papieża.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie pierwszych klas Publicznego Gimnazjum w Grójcu. Nie mogli być więc uczestnikami spotkań z Janem Pawłem II. Mamy nadzieję więc, że to spotkanie będzie dla nich okazją do przemyśleń i inspiracją, aby nie rezygnować z obranych ścieżek, pokonywać słabości.

Na zakończenie nasz gość otrzymał kwiaty i gromkie brawa za fascynujący wykład.

Pragniemy podziękować pani Teresie Naduk – zastępcy Dyrektora Publicznego Gimnazjum za pomoc w organizacji spotkania.

Wszystkich zapraszamy do lektury książek Pawła Zuchniewicza: „Lolek. Młode lata Papieża”, „Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża”, „Narodziny Pokolenia JP2”, „Cuda Jana Pawła II”.

zuchniewicz2

zuchniewicz3

zuchniewicz1

zuchniewicz4