"Randka z książką" w Bibliotece Publicznej w Grójcu

arandkaglowne
15 stycznia 2015 roku o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Grójcu rozpoczęło się spotkanie „Randka z książką”. Dużo rozmów, gwar, ciekawe książki, zainteresowania, coś polecanego , coś przeczytanego, coś wartego uwagi lub nie.


No dobrze ale co to właściwie za spotkanie?
Zacznijmy od tego, że moda na ten typ spotkań przywędrował do nas z Ameryki. W większości przeznaczone są do tzw. szybkich randek dla singli by szybko mogli nawiązać jakieś nowe znajomości. A nóż widelec coś z tego będzie już po jednym wieczorze?:) Spotkania te popularne są już na całym świecie a więc dlaczego nasza Biblioteka nie miałaby zorganizować tak innego i ciekawego spotkania?
U nas spotkanie miało trochę inny charakter. Główną rolę grała książka, mogliśmy się dowiedzieć od drugiej osoby wielu rzeczy, o których nawet nie mieliśmy pojęcia, polecaliśmy sobie książki. Wiele osób było niektórymi tytułami zdziwionych – trzeba pamiętać – nie oceniaj książki po okładce!:) a teraz chcą polecone książki przeczytać. Na randkę z ulubioną książką przybyło dużo osób. Dużo tzn. tyle, że był gwar, dużo hałasu, śmiechu i dużo ciekawych do opowiedzenia historii. Pytania, na które sobie odpowiadaliśmy to np.

  1. Jaka jest Twoja ulubiona książka?
  2. Jaki jest Twój ulubiony autor?
  3. Najlepsze i najgorsze wspomnienie związane z książką
  4. Co jest lepsze? Ekranizacja książki czy książka na podstawie filmu?

Siedzieliśmy w parach naprzeciwko siebie. Każdy z pary miał 1,5 minuty na odpowiedź. # minuty na parę. Świetna zabawa. Polecamy wszystkim.

Drugim punktem spotkania były znane kalambury. Odgadywaliśmy tytuły książek a ten kto pierwszy odgadł otrzymywał słodki upominek.

Spotkania te będą realizowane cyklicznie jak wspomniała Dyrektor Biblioteki Kinga Majewska.
Także drodzy Czytelnicy przygotowujcie się powoli na kolejną część zabaw i szaleństw w Bibliotece Publicznej w Grójcu. Zapewniamy Was, że warto!:)

arandka2

arandka1

arandka3

arandka4

arandka5