Biblioteka Publiczna w Grójcu zorganizowała przedświąteczne warsztaty florystyczne dla Seniora

florystyka1glowne

11 grudnia 2014 Biblioteka Publiczna w Grójcu zorganizowała warsztaty florystyczne dla Seniora. Spotkaliśmy się o godzinie 17.00. Tematem przewodnim były oczywiście Święta Bożego Narodzenia a zajęcia poprowadziła pani Dorota Sepczyńska. Robiliśmy choinki z płatków kosmetycznych, stroiki z szyszek i pocztówki na stół lub do wysłania pocztą.

Temat Świąt Bożego Narodzenia i ozdób świątecznych tak naprawdę nie ma granic. Inspiracje można czerpać zewsząd. Pani Dorota przedstawiła nam również wiele innych możliwości zrobienia ozdób i stroików, na stół, na choinkę, do powieszenia na żyrandolu.

Przy świątecznej muzyce rozpoczęliśmy swoje prace. Pierwszym zadanie było zrobienie kartki na stół lub do wysłania. Kartki wyglądały jak ozdobione choinki.

Drugą ozdobą, którą zaczęliśmy robić były ozdoby z podłużnych szyszek. Popryskane złotą, srebrną farbą w sprayu bądź popryskane sztucznym śniegiem. Szyszki połączyliśmy ze sobą ładną wstążką i poprzyczepialiśmy kokardki. Może to być ozdoba na ścianę, drzwi, żyrandol.

Najciekawszym punktem warsztatów było zrobienie choinki ze złożonego w stożek Bristolu. Należało go od samej góry do dołu obkleić poprzecinanymi płatkami kosmetycznymi. A potem ozdabianie!

Prace, stroiki i wszystkie ozdoby wyszły tak pięknie, że na pewno postawimy je w swoich domach chwaląc się, że wykonaliśmy je sami.


florystyka2

florystyka5

 

florystyka3

florystyka4

florystyka6

florystyka7

florystyka8

florystyka1