Podróże – moja pasja

aaapodrozeglowne

Zabieramy Państwa w daleką podróż, bardzo daleką. Tam gdzie można nasycić się pięknymi widokami, tam gdzie wszystko co się widzi zapiera dech w piersiach i jest zupełnie inne niż to, co widzimy na co dzień. Wystarczy trochę samozaparcia, dyscypliny do tej mieszanki wrzucamy marzenia, wyobraźnię, trochę odwagi, uzbierane pieniędze - potrząsamy i wsiadamy do samolotu, pociągu, łodzi i wyruszamy na przygodę życia! Wszyscy musicie wiedzieć, że….WARTO!

Wybierając się w podróż trzeba przede wszystkim zastanowić się kiedy jak i gdzie wyjechać. Pora jest bardzo ważna. Jeśli jedziemy do jakiegoś kraju warto też poczytać o nim wcześniej.

Pani Elżbieta Kołakowska zabrała nas w podróż po Kambodży, do której wybrała się ubiegłym roku. Kambodża to nie tylko piękne zabytki, ale przede wszystkim ciekawa historia, w którą można a nawet trzeba się zagłębić. Poznaliśmy trasę od wejścia do samolotu po jedzenie, opowieści o przewodniku, klimat, najciekawsze miasta Bangkok, Siem Reap, Angor i skarb ukryty w dżungli czyli Angor Wat oraz wiele, wiele innych. Kultura czerwonych Khmerów, teatr, pływające wioski a przede wszystkim uśmiechnięci ludzie – to wszsytko mogliśmy podziwiać również na zdjęciach przygotowanych przez panią Elżbietę. Sucho i przyjemnie jest w Kambodży od listopada do lutego i jest to najlepsza pora na zwiedzanie. W porze deszczowej jak to określiła pani Elżbieta możemy się poczuć jakbyśmy biegali po saunie, więc warunki nie są sprzyjające i komfortowe do zwiedzania.

Następnie wybraliśmy się na wyspę grecką Santorini. Wyprawę na wyspę pani Elżbieta od początku do końca zaplanowała sama i sama na własną rękę tam pojechała. Kto by się nie bał?
Santorini to wyspa na krawędzi krateru, po jego wybuchu przybrała dotychczasowy kształt.
Tu mogliśmy się przekonać jak wygląda podróż osiołkiem i że te stworzenia rozumieją tylko jak mówi się do nich po grecku·. Ciekawą wędrówkę pani Elżbieta odbyła również na wulkan, który nadal jest aktywny i na białą oraz czerwoną plażę. Kolejne piękne i ciekawe miejsce do zobaczenia.

Flora i fauna obu przedstawionych miejsc Kambodży jak i wyspy Santorini jest jedyna w swoim rodzaju, różniąca się od siebie, ciekawa.

Pamiętajmy, że w podróży trzeba być odważnym! A bycie odważnym nie oznacza, że mamy czegoś się bać. Oznacza żebyśmy czerpali jak najwięcej z podróży, uwieczniali to na zdjęciach. Byli przygotowani na widoki biedy, brudu, spróbowania miejscowego jedzenia, stąpania po wysokich szczeblach, górach. To przede wszystkim walka z własnymi ograniczeniami.

Pani Elżbieta hipnotyzuje swoimi opowieściami. Sprawiła, że poczuliśmy się tak jakbyśmy stąpali własnymi nogami po tamtej ziemi. Kto nie był na spotkaniu może już zacząć żałowaćJ.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, ciekawi gdzie tym razem zabierze nas Pani Elżbieta Kołakowska. Jest tyle miejsc, które stoją przed nami otworem.

aaapodroze1

aaapodroze2