Zrób to sam

florystykakolaz1male

Czwartkowy wieczór w Bibliotece zakończył się bardzo owocnie. Każdy wyszedł z piękną wiązanką na grób swoich bliskich i co najważniejsze zrobioną przez siebie samego. Uczestnicy spotkania, panie jak i panowie rozpoczęli swoje prace pod okiem pani Doroty Sepczyńskiej, która mówiła po kolei co i jak.

Przepis na piękną wiązankę?

Sztuczny podkład na wiązankę
Sztuczne kwiaty
Pęczek Kaszki ozdobnej
Oasis do mokrych kwiatów
Gałązki świerku lub tui
Wszelkie ozdoby według uznania

Zaczynamy od rozłożenia gałązek na podkładzie, przymocowujemy sznurkiem namoczony wcześniej Oasis i wkładamy gdzieniegdzie ucięte gałązki modelując bujniejszą wiązankę przy podstawie (rączce od wiązanki). Tutaj nie ma żadnych zasad możemy ją uformować w jakikolwiek sposób chcemy, aby tylko zapełnić gałązkami puste miejsca i wyrównać ilość sztucznych gałązek do świeżych.

Kolejnym etapem jest włożenie kwiatów. Trzeba pamiętać, że ich liczba musi być parzysta. Ułożyć je trzeba w centralnym punkcie wiązanki a kompozycja już zależy od osoby układającej.

Dodatki liście, kaszki, koraliki i pozostałe ozdoby dostosowujemy kolorystycznie do kwiatów i odcienia liści.

Przepis na wiązankę nie jest trudny, wystarczy troszkę wyobraźni, niezbędnych rzeczy, które można kupić w kwiaciarni lub sklepie i chęci do pracy. Przecież to jak będzie wyglądał grób naszych bliskich zależy od nas, więc sami decydujmy o tym, co chcemy na niego położyć a przy tym oszczędzamy pieniądze i możemy się pochwalić własnymi umiejętnościami.

florystyka3duze

florystyka6duze

florystyka7duze

florystyka8duze

florystyka4duze

florystyka9duze

florystyka1duze