Ciekawski Georg

Kto to jest Ciekawski Georg? Co on robił w Bibliotece? Takie pytania zadawały dzieci, które w poniedziałek przychodziły, aby wypożyczyć książki.
Ciekawski Georg to zabawna małpka, główna postać z książki H. A. Rey i bajek telewizyjnych. Georg jest ciekawy świata, przeżywa różne niesamowite przygody.
Warsztaty poprowadziła Anna Uszyńska z Wydawnictwa Modo.

Na początku spotkania dzieci zapoznały się z historią bohatera a po wysłuchaniu jednego z opowiadań „Ciekawski Georg jeździ na rowerze” dowiedziały się wiele informacji na temat  rowerów z przeszłości. Uczestnicy warsztatów obejrzeli też krótki film o tym, jak George robił łódki z gazet. Następnie wykonali samodzielnie własne okręty i zaprojektowali medal dla Georga.
Na zakończenie dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcie z małpką lecącą w kosmos.
 Książki o Ciekawskim Georgu i jego przygodach znajdują się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży zapraszamy do wypożyczenia.