Uwaga! Dzień 10 listopada jest dniem wolnym dla pracowników za 1 listopada.
Biblioteka w tym dniu będzie zamknięta.
Czytelnikom, którym termin zwrotu książek przypada na ten dzień automatycznie zostaną przedłużone do 17 listopada 2014r.
PRZEPRASZAMY

10 listopada dniem wolnym dla pracowników  za 1 listopada. Biblioteka w tym dniu będzie zamknięta.

Lista książek najbardziej rozchwytywanych

Gwiazd naszych wina
J. Green
Zakazana krolowa
A. O’Brien
Złośliwa trzynastka
J. Evanovich
Dziewczyny z powstania
A. Herbich

Fotografia bez tajemnic
B. Peterson
Wijec – J. Delaney Tupcio Chrupcio jest
kłamczuszkiem
M. Campanella
Gdzie jest Osiłek? – Peyo

Konkurs Poetycki „O Laur Jabłoni ‘2014”

XXXIV Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Laur Jabłoni ‘2014”

1. Organizatorem konkursu jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu.

2. Konkurs jest skierowany do autorów nie zrzeszonych w Związku Literatów Polskich ani Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich. Celem konkursu jest inspirowanie do aktywności twórczej, promowanie talentów literackich, popularyzacja amatorskiej twórczości poetyckiej.

3. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie zestawu trzech do pięciu utworów poetyckich. Zestawy powinny być przesłane w trzech skompletowanych egzemplarzach. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane
w innych konkursach.

4. Tematyka i forma utworów jest dowolna. Organizatorzy pragną jednak promować twórczość tematycznie związaną z Ziemią Grójecką. Za najlepszy cały zestaw wierszy o tematyce grójeckiej autor otrzyma finansową nagrodę specjalną w wysokości 450 złotych.

5. Prace konkursowe winny być opatrzone godłem słownym (pseudonimem), a do nich dołączona koperta z tym samym godłem, zawierająca kartkę z danymi autora (imię i nazwisko, dokładny adres, telefon kontaktowy, e-mail, jeśli jest).

6. Jury powołane przez organizatora oceni nadesłane utwory oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Laureaci konkursu otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości nie mniejszej niż 2700 złotych (poza nagrodą specjalną). Gratyfikacje finansowe zostaną przelane na rachunek bankowy autorów.

7. Lista zwycięzców zostanie zamieszczona na stronie www.bibliotekagrojec.pl do dnia 30 czerwca 2014 roku. Wyniki konkursu zostaną również ogłoszone
w mediach lokalnych oraz na stronie Urzędu Gminy i Miasta Grójec.

8. Prace konkursowe należy przesłać do dnia 17 maja 2014 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
w Grójcu 05-600 Grójec al. Niepodległości 20, z dopiskiem „O Laur Jabłoni ‘2014”
lub dostarczyć do siedziby organizatora.

9. Zapytania dotyczące konkursu należy kierować na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ,osoba do kontaktu: Mirosława Krawczak, tel. 48 6643371 wew. 16, w godz. 10.00 – 16.00.

10. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów zastrzegając sobie prawo do publikowania i cytowania w mediach nagrodzonych i wyróżnionych wierszy bez dodatkowej zgody autorów i bez honorarium autorskiego.

pdfPOBIERZ REGULAMIN W WERSJI PDF >> POBIERZ