Wizyta trzylatków w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży

wycieczka przedszkolakow2 mW piątkowe przedpołudnie Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej w Grójcu. Wizyta miała charakter zapoznawczy z biblioteką, książkami oraz jej pracownikami. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie w naszej instytucji.

 

Na początek pani bibliotekarka zapoznała trzylatków z zasadami przebywania w bibliotece oraz świetlicy bibliotecznej. Podczas lekcji przysposabiającej dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem naszej biblioteki, skąd wzięły się książki, do czego służą przekładki, itp. Przedszkolaki mogły przejść między regałami, aby obejrzeć księgozbiór, który przeznaczony jest wyłącznie dla nich.
Podczas spotkania pani bibliotekarka zachęcała dzieci do czytania książek a na zakończenie rozdała zakładki, aby zachęcić je do skorzystania z naszych usług. Przedszkolaki opowiadały, że w przedszkolu panie bardzo często czytają im książeczki oraz tworzą własne ilustracje. W tym miejscu chylimy czoła przed wychowawcami grup przedszkolnych, ponieważ jak wiemy, udowodniono naukowo, że około trzeciego roku życia pojawia się możliwość rozumienia treści pisanych, jednakże należ pamiętać, że pierwszy kontakt trzylatka z książką powinien być formą zabawy.
Przedszkolaki zachowywały się wzorowo, zadawały wiele pytań, oraz obiecały, że będą nas odwiedzać.