Finał projektu Wesołe jest życie seniora – z Biblioteką

W czwartkowy wieczór 25 października odbył się finał projektu Wesołe jest życie seniora – z Biblioteką realizowanego przez Wypożyczalnię dla Dorosłych Miejsko-Gminnej Biblioteki im. W. S. Laskowskiego w Grójcu.

Uczestnicy projektu mogli wziąć udział w spotkaniu autorskim z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, spotkaniu z podróżnikiem, dziennikarzem Jackiem Hugo-Baderem, obejrzeć monodram poświęcony Poli Negri w wykonaniu Barbary Rybałtowskiej, wziąć udział w wycieczkach do Nałęczowa- Puław i Jaskini Raj-Chęcin-Kielc. Zaproponowaliśmy również udział w zajęciach sportowych – gimnastyka 50+, nordic walking /chodzenie z kijkami/ i gimnastykę w wodzie /aqua aerobic/. Zorganizowaliśmy także warsztaty komputerowe dla początkujących i dla zaawansowanych. W maju i we wrześniu seniorzy czytali przedszkolakom a pani Małgorzata Rupiewicz spotkała się z grupą sześciolatków, którym pokazała, jakie cudeńka można wykonać mając do dyspozycji drobne przedmioty i ogrom wyobraźni. W naszych zajęciach bezpośrednio udział wzięło 111 seniorów. Pośrednimi uczestnikami naszych działań byli uczestnicy spotkań, dzieci w przedszkolu/220/, uczestnicy finału projektu – ogółem ponad 300 osób.

W czasie finału projektu licznie zebraną publiczność powitała Dyrektor Biblioteki Kinga Majewska. Następnie zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Grójec pan Janusz Gaweł i Przewodniczący Rady Miejskiej w Grójcu pan Adam Siennicki wręczyli seniorom książki i dyplomy. Seniorzy, którzy aktywnie uczestniczyli w naszych zajęciach otrzymali dyplomy – 20 osób. Natomiast ci, którzy uczestniczyli w większości naszych działań oprócz dyplomów otrzymali książki – Polska. 101 wycieczek – 10 osób: Stanisława Adamowicz, Blandyna Augusiewicz, Wanda Grzywaczewska, Hanna Hausner, Barbara Jezierska, Teresa Matulka, Elżbieta Nowacka, Grażyna Ostrowska, Krystyna Pietrzak, Alina Pucek.

Następnie Dyrektor Kinga Majewska podziękowała osobom, które wspomagały nas przy realizacji projektu. Podziękowania otrzymali: Zofia Gniadek – Dyrektor Przedszkola Nr 2, Iwona Szulc – prowadząca aqua aerobic, Alicja i Bartosz Radzio – prowadzący gimnastykę 50+, Jerzy Bińkiewicz – Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu, Grzegorz Krajewski – prowadzący zajęcia z nordic walking, Grzegorz Rejer – Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury.

Dyplomy otrzymali również uczestnicy warsztatów komputerowych. Warsztaty dla początkujących prowadziła Magdalena Sepczyńska – pracownik Wypożyczalni dla Dorosłych zaś dla zaawansowanych – informatyk Biblioteki – Rafał Markiewicz. Dyplomy wręczyła Magdalena Sepczyńska.

Naszą uroczystość uświetnił występ zespołu GAMA w składzie Małgorzata, Antoniewicz, Artur Szlis, Piotr Mańka, Maksymilian Wielusiński, Artur Kowalczyk. Wysłuchaliśmy utworów najlepszych twórców poezji śpiewanej: Osieckiej, Leśmiana, ale także piosenek Starego Dobrego Małżeństwa, Perfektu a także Maryli Rodowicz. Zespół na tę okazję przygotował także nowy repertuar. Publiczność wspaniale przyjęła występ zespołu nagradzając brawami i żądając bisów. Zastępca Burmistrza pan Janusz Gaweł wyraził nadzieję, że zespół będzie częstym gościem kulturalnych wydarzeń Grójca, bo jest to „muzyka, której chce się słuchać”.

Projekt się skończył, ale zapraszamy seniorów do udziału w innych naszych działaniach.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII”

Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez

Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie- Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

sponsorzy senior2012