Spotkanie z Andrzejem Zygmuntem Rola –Stężyckim

25 września 2012r. Miejsko –Gmina Biblioteka Publiczna po raz kolejny zorganizowała spotkanie autorskie z Andrzejem Zygmuntem Rola –Stężyckim.

Autor przedstawił kolejną książkę pt: „Kościoły i Kaplice dekanatu drzewickiego w diecezji Radomskiej”.  Jest to atrakcyjnie wydany album fotograficzny odnoszący się do obiektów budownictwa sakralnego z terenu gmin: Odrzywół, Klwów, Gielniów, Drzewica I Nowe Miasto nad Pilicą. Autor zaprezentował swoje wydawnictwo za pomocą prezentacji multimedialnej, dokonał równocześnie promocji swojej książki, prezentując walory architektoniczne, a także kulturowe i turystyczne.

Spotkanie trwało ponad 2 godziny. Entuzjastyczną atmosferę spotkania urozmaicił recital Martyny Siwek -wnuczki autora przy akompaniamencie Łukasza Pękackiego. Następnym wykonawcą, był Krzysztof Wołukanis. Ten artysta tradycyjnie towarzyszy w spotkaniach z autorem. W końcowej części wieczoru A. Z. Rola -Stężycki przygotował pokaz multimedialny walorów turystycznych gminy Odrzywół.  Gość wieczoru zaskoczył publiczność zapraszając na spotkanie grających na akordeonie i perkusji: Czesława Szczepańskiego i Andrzeja Kanię. Zaprezentowali oni muzykę ludową z regionu opoczyńskiego. W końcowej części wieczór zamienił się w biesiadę.

Na spotkaniu gościli m.in. Starosta Grójecki –Marian Górski i Wójt Odrzywolski –Marian Kmieciak. Autor pożegnał zgromadzonych obietnicą na następne spotkanie, kończy bowiem kolejną książkę i szykuje nowe niespodzianki dla publiczności.