Lato z Biblioteką – Wakacyjny Raj dla Dzieci

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży już nie pierwszy raz udowodniła, że jest miejscem codziennych spotkań zarówno dzieci jak i młodzieży, pełnych niespodzianek i atrakcji. Jest nie tylko miejscem gdzie można poczytać książkę, ale również miło i aktywnie spędzić czas wolny podczas wakacji. Dlatego też na tegoroczne wakacje przygotowała bogaty program wakacyjnych, podczas którego nasi podopieczni aktywnie i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w planowanych zajęciach.

Odbyły się trzy cykle spotkań: Bezpieczne wakacje, Ja i moi przyjaciele oraz Taneczna podróż dookoła świata, które miały na celu poznanie zasad budowania relacji z innymi, metod radzenia sobie z zagrożeniami oraz integracji. Kolejnym cyklem zajęć były warsztaty manualno- eksperymentalne: Czyż nie jesteśmy świetlikami, Uff jak gorąco- Lecimy na Antarktydę, Pole Magnetyczne, Lecimy do Australii i Wulkany, które miały za zadanie poszerzenie wiedzy na tematy związane z warsztatami oraz zdobycie umiejętności wykonywania prostych doświadczeń chemicznych. Dużą atrakcją dla naszych podopiecznych był Fitness- ruch przy muzyce, który odbywał się kilka razy w miesiącu, podczas którego dzieci poznawały najprostsze kroki oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe. Przez całe wakacje odbywał się również cykl warsztatów plastycznych: Twórcze lato oraz Rysujemy w ciemno, który miał za zadanie rozwinąć wyobraźnię dzieci oraz poszerzyć umiejętności dobierania kolorów, szkicowania martwej natury oraz krajobrazów w odpowiednim układzie kompozycyjnym. Po wyczerpujących warsztatach dzieci mogły wykazać się również swoim talentem wokalnym podczas Karaoke.

Podczas wakacji uczestnicy warsztatów wzięli udział w dwóch wycieczkach. Na pierwszą pojechaliśmy do Konstancina Jeziornej, gdzie dzieci wzięły udział w warsztatach czerpania papieru oraz miały możliwość poddać się godzinnej inhalacji na wolnym powietrzu. Druga wycieczka była typowo sportowa. Pojechaliśmy do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale.  Mieliśmy okazję zwiedzić bazę treningową olimpijczyków i kadry narodowej. Dzieci miały również szansę zagrać w siatkówkę plażową oraz w inne gry zręcznościowe.

Niestety czas błogiego wypoczynku skończył się i przyszedł czas na pożegnanie wakacji.

Impreza na zakończenie lata odbyła się w Ogródku Jordanowskim, gdzie na naszych czytelników czekała moc atrakcji. Odbyło się wiele konkursów i zabaw sportowych. Dzieci z biblioteki dały pokaz tańców z różnych stron świata, których nauczyły się podczas warsztatów. Do naszej zabawy przyłączyli się również harcerze, którzy wraz ze swoim druhem przeprowadzili kilka zabaw integracyjnych.

Główną atrakcją był koncert finalisty II edycji X Factora Pawła Biby Binkiewicza oraz grill.

Na zakończenie imprezy odbyło się rozdanie nagród za osiągnięcia w różnych dziedzinach podczas całych wakacji.

We wszystkich zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży wzięło udział 871 osób. Ta liczba mówi sama za siebie. Widać, że biblioteka oferuje coraz ciekawsze zajęcia, które kierowane są do dzieci i młodzieży z całego powiatu grójeckiego.