A my nadal ćwiczymy!!!

Kolejnym działaniem sportowym w ramach projektu „Wesołe jest życie seniora – z Biblioteką” realizowanym przez Wypożyczalnię dla Dorosłych są zajęcia na basenie – aerobic w wodzie.

 

 

Aqua aerobic to niezwykle atrakcyjna i ciekawa oraz wspaniała forma gimnastyki w wodzie dla osób w różnym wieku o zróżnicowanym poziomie sprawności fizycznej, której rezultatem może być wzmocnienie mięśni, wysmuklenie ciała i poprawa samopoczucia. Odpowiednio dobrana muzyka zwiększa emocje oraz opóźnia wystąpienie zmęczenia.

Nasze ciało waży w wodzie o wiele mniej, więc ćwiczenia w niej wykonywane nie powodują przeciążenia stawów, są bezpieczne i bardzo skuteczne. Przy tym woda stawia duży opór i dlatego podczas aqua aerobicu wykorzystuje się siłę mięśni w takim samym stopniu, jak podczas wyciskających pot ćwiczeniach na siłowni. Mimo, że podczas zajęć w wodzie niemal nie odczuwamy wysiłku, to nasze mięśnie pracują bardzo intensywnie.

Zajęcia, które zorganizowaliśmy miały na celu podnieść sprawność fizyczną seniorów i zachęcić do uprawiania tego rodzaju sportu. Zajęcia prowadziła pani Iwona Szulc. Wzięły w nich udział 44 osoby. Seniorzy i tym razem nas nie zawiedli.

Dzięki pani Iwonie zajęcia były na tyle ciekawe i atrakcyjne, że większość uczestników wyraziła chęć ich kontynuowania.

Dziękujemy panu Dyrektorowi GOS Jerzemu Bińkiewiczowi za zgodę na bezpłatne korzystanie z basenu GOS.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie- Stowarzyszenie W.A.R.K.A.