Spotkanie z autorką „Cukierni pod Amorem”

Wstąpiłam do cukierni Pod Amorem. I nie żałuję. Tu współczesność i przeszłość splatają się jak warkocz drożdżowej chałki. Jest w niej wszystko, co lubię: słodycz miłości, gorycz zdrady, pokręcone ludzkie losy, tajemnice z przeszłości i pierścień, i mumia, i jagodzianki - DOROTA WELLMAN

W ostatni wtorkowy wieczór Biblioteka gościła znaną autorkę książek Małgorzatę Gutowską-Adamczyk. Pani Małgorzata jest obecnie jedną z najpopularniejszych współczesnych polskich pisarek. Ukończyła Wydział Wiedzy o Teatrze stołecznej PWST. Debiutowała jako scenarzystka serialu „Tata a Marcin powiedział”. W swoim dorobku ma kilka powieści dla młodzieży, a także tych przeznaczonych dla całkiem dorosłego czytelnika.

Prawdziwą popularność przyniosła jej fenomenalna saga rodzinna „Cukiernia pod Amorem”, która podbiła serca milionów czytelników. Wszystkie trzy tomy utrzymują się wciąż na księgarnianych listach bestsellerów. I słusznie!

Pani Małgorzata okazała się osobą bardzo miłą, ciepłą i bezpośrednią. Opowiedziała nam o powstawaniu swoich książek. O swojej rodzinie – ma męża /Wojciech Adamczyk- znany reżyser/, dwóch synów i problemy jak każda kobieta, która musi godzić pracę z wychowaniem dzieci i dbaniem o dom. Autorka opowiedziała także o swojej powieści „Podróż do miasta świateł”, której 1 tom pt. „Róża z Wolskich” ukaże się jesienią. Książka ta rozwija wątek jednej z postaci z pierwszego tomu „Cukierni pod Amorem”. Mamy nadzieję, że będzie równie smakowita.

Na zakończenie spotkania autorka podpisywała książki i rozdała czytelnikom różne gadżety / foldery, zakładki do książek/.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie- Stowarzyszenie W.A.R.K.A.