Z wizytą u przedszkolaków

Kolejny raz Biblioteka otrzymała grant na realizację projektu z programu Działaj Lokalnie. Projekt „Wesołe jest życie seniora – z biblioteką” ma na celu wspieranie różnorodnych form aktywności osób starszych. Przedsięwzięcie zaczęliśmy od czwartku 10 maja br. wizytą w grójeckim Przedszkolu Nr 2.

Panie Elżbieta Nowacka, Stanisława Ptasińska, Małgorzata Rupiewicz, Jadwiga Samborska, Maria Sekuła czytały dzieciom w przedszkolu przygotowane przez siebie teksty: bajeczki, opowiadanka. Dzieci przyjęły gości z zaciekawieniem a następnie z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchały bajeczek m.in. o dzielnym jelonku Bambi, o Szewczyku Dratewce. Spotkania z przedszkolakami zaplanowane są także w kolejne czwartki maja. Okazją ku temu jest prowadzona w maju akcja „Cała Polska czyta dzieciom”.

Dziękujemy pani Dyrektor Przedszkola Zofii Gniadek za wyrażenie zgody na współpracę i miłe przyjęcie.

dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykaoskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A.