Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Kulturoznawcza wyprawa z biblioteką

wycieczka mlodziez przed palacykiem w czarnolesiemaleJedną z form działalności prowadzonej przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Skarbimira Laskowskiego jest organizowanie wycieczek promujących twórców kultury. W maju z takiej formy skorzystała klasa IIG Publicznego Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia. W programie znalazło się Muzeum w Czarnolesie i Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Czytaj więcej: Kulturoznawcza wyprawa z biblioteką

Pachnąca Biblioteka z Joanną Krzyżanek – Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Grójcu

krzyzanek maleCzy Biblioteka może kojarzyć się z czekoladą? Od wczoraj już tak. Joanna Krzyżanek odwiedziła naszą Bibliotekę w piękny majowy dzień 10.05.2016 r. Tematem przewodnim spotkania była Pachnąca Biblioteka z serią bajek pachnących np. cytryną, truskawkami, czekoladą w roli głównej. Na zajęcia przyszli uczniowie z I i II klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Piotra Skargi w Grójcu.

Czytaj więcej: Pachnąca Biblioteka z Joanną Krzyżanek – Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Grójcu

„Lek na smutne dni” - spotkanie z Magdaleną Witkiewicz w dniu 27 kwietnia 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

witkiewiczmaleNa 27 kwietnia br. wydawnictwo Filia zapowiedziało premierę nowej książki Magdaleny Witkiewicz „Cześć, co słychać?”. Tego dnia również gościła w naszej Bibliotece pisarka. Okazją do spotkania była nie tylko premiera jej najnowszej książki. Pani Magdalena jest jedną z ulubionych pisarek naszych czytelniczek. Książki Jej autorstwa nie „stoją na półkach” w bibliotece. Być może dlatego, że jak sama mówi „podobno moje powieści poprawiają nastrój. Są lekiem na deszcz za oknem i nieco smutniejsze dni”.

Czytaj więcej: „Lek na smutne dni” - spotkanie z Magdaleną Witkiewicz w dniu 27 kwietnia 2016 r. w Bibliotece...

Spotkanie z Krystyną Mirek w Bibliotece Publicznej w Grójcu. Zapraszamy!

plakat krystyna mirek spotkanie

„Wszystkie kolory na talerzu” - spotkanie z panią Dominiką Pietrzyk - dietetyk z Nature House w Grójcu

dietetykmaleOtyłość dopadła polskich nastolatków. Są w ścisłej światowej czołówce”, „Otyłość polskich nastolatków poraża”, Otyłość jest uważana za pandemię XXI wieku”, „Aż 29 proc. polskich 11-latków ma nadwagę, a wśród 13-latków jest niewiele lepiej, bo na otyłość cierpi co czwarty z nich. Tak w swoim raporcie, cytowanym przez "Wyborczą", podaje Światowa Organizacja Zdrowia”.

Takie alarmujące dane podają media, ale czy my na nie reagujemy?

Czytaj więcej: „Wszystkie kolory na talerzu” - spotkanie z panią Dominiką Pietrzyk - dietetyk z Nature House w...