Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Ku Polsce idziemy przez krwawe stygmaty...Spotkanie w grójeckiej Bibliotece

marcin laszczynski malezdjecieBiblioteka wspólnie z Publicznym Gimnazjum w Grójcu uczestniczy w projekcie Instytutu Pamięci Narodowej – Rogate dusze. Podczas spotkań uczniowie zapoznawać się będą z postawami młodzieży w trakcie przełomowych wydarzeń historycznych. Wykłady mają również uświadamiać fakt, iż młodzież jest trwałym składnikiem procesów historycznych i należy te procesy świadomie kształtować.

Czytaj więcej: Ku Polsce idziemy przez krwawe stygmaty...Spotkanie w grójeckiej Bibliotece

Spotkanie z Juliuszem Kuleszą w Bibliotece – 28 października 2016 r.

kulesza mlodziez wrecza kwiaty i dziekuje

W Bibliotece przed dniem Wszystkich Świętych odbyło się spotkanie z panem Juliuszem Kuleszą, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, którego misją było przekazanie młodemu pokoleniu wiedzy z czasów insurekcji.  Ważne jest, aby przywoływać pamięć o tych, którzy walczyli za naszą Ojczyznę i już nie ma ich wśród nas. Pan Juliusz pragnął podkreślić udział młodzieży w Powstaniu, dla której najważniejszym celem była wolność rodaków. Ta pomoc była nieoceniona. Młodzież zasłynęła z dużej odwagi i determinacji płacąc niejednokrotnie utratą zdrowia a nawet życia. 

Czytaj więcej: Spotkanie z Juliuszem Kuleszą w Bibliotece – 28 października 2016 r.

Spotkanie z Markiem Krajewskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu! Zapraszamy!

krajewskiplakat5

Marek Krajewski w Bibliotece Publicznej w Grójcu – 20.10.2016

krajewski male

Ściemniało się, krople deszczu uderzały miarowo o parapet. Liście szeleściły przeraźliwie. Ktoś nagle otworzył drzwi i zniknął w gąszczu książek. Zeszliśmy na dół razem żeby zobaczyć, kto przyszedł, ale nie było nikogo. Nie było słychać nic. Cisza była przerażająca, gdyby teraz coś trzasnęło nasz strach i przerażenie rozsadziłoby nam żyły. Tak może i mógłby zacząć się prawdziwy kryminał osadzony w murach Biblioteki, ale gdy weszliśmy z powrotem na górę był tam… Marek Krajewski we własnej osobie!

Czytaj więcej: Marek Krajewski w Bibliotece Publicznej w Grójcu – 20.10.2016

„Najważniejsze jest tu i teraz” – spotkanie z Małgorzatą Wójcik w Bibliotece Publicznej w Grójcu

spotkanie z malgorzata wojcik male22 września 2016 roku Biblioteka w Grójcu gościła Panią Małgorzatę Wójcik, autorkę książki „Jesteś tym, czym są Twoje myśli”. Interesuje się także fizyką kwantową. Już przy pierwszym spotkaniu można zauważyć, że jest to osoba naładowana pozytywną energią, uśmiechnięta i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych – dlatego też przyjechała podzielić się z nami swoją wiedzą.

Czytaj więcej: „Najważniejsze jest tu i teraz” – spotkanie z Małgorzatą Wójcik w Bibliotece Publicznej w Grójcu