Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

UWAGA KONKURS!

Konkurs multimedialny

Uwaga Konkurs!

Konkurs literacki

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Kochańskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Grójec wybrałem na swoją ojczyznę

kazimierz kochanski podczas spotkania spiewa male

1 lutego w Miejsko-Gminnej  Bibliotece Publicznej w Grójcu odbyło się spotkanie autorskie ze znanym i cenionym poetą, od wielu lat związanym z Grójcem i, co ważniejsze, kochającym to miasto – Kazimierzem Kochańskim. Spotkanie, promujące kolejną, czternastą już książkę poety, tym razem zbiór  aforyzmów -  „Kreślone kredą” (2018r.), było niecodzienne.  I nie tylko dlatego, że przybyło ponad osiemdziesięcioro zainteresowanych i przyjaciół, ale przede wszystkim z uwagi na przyjętą bogatą i urozmaiconą artystycznie słowno-muzyczną jego formę. Aforyzmy przeplatały się z opowieściami Kazimierza Kochańskiego, anegdotami, wierszami a także słowem śpiewanym przy akompaniamencie dwóch gitar Dariusza Rączki i Grzegorza Kalbarczyka. Towarzyszył poecie również autor wstępu do zbioru aforyzmów, a zarazem przyjaciel – Stanisław Nyczaj.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Kazimierzem Kochańskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu

W wolnych chwilach nie czytam książek - spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller w Bibliotece Publicznej w Grójcu

anna dziewit meller zdjecie z dyrektor bibliotekimaleBohaterką spotkania 8 lutego 2018 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu była pisarka, dziennikarka radiowa i telewizyjna, reporterka, pomysłodawczyni portalu o książkach i pisarzach „bukbuk”, była wokalistka i gitarzystka kobiecego zespołu rockowego Andy, felietonistka „Tygodnika Powszechnego” – Anna Dziewit-Meller.

Czytaj więcej: W wolnych chwilach nie czytam książek - spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller w Bibliotece...

„Staram się, by każda książka była trochę jak pudełko czekoladek – gdy niby wiemy czego się po autorze spodziewać, ale element zaskoczenia dodaje smaku... ” – spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem w Bibliotece Publicznej w Grójcu w dniu 11 stycznia 2018 r.

pilipiuk maleCykl spotkań w 2018 roku zaczęliśmy mocnym akcentem. Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem przyciągnęło liczną rzeszę jego czytelników. Jest jednym z najbardziej płodnych polskich pisarzy. Wydał prawie 40 książek a ma już wiele pomysłów na nowe powieści.

Czytaj więcej: „Staram się, by każda książka była trochę jak pudełko czekoladek – gdy niby wiemy czego się po...